Radiesse

Unikalny wypełniacz do skóry

Radiesse jest unikalnym wypełniaczem do skóry opracowanym na bazie mikrokuleczek hydroksyapatytu (CaHA) zawieszonych w nośniku żelowym o dużej zawartości wody. Jest w 100% biokompatybilny co oznacza, iż przed przeprowadzeniem zabiegu nie jest konieczne wykonywanie testów alergicznych. CaHA i jego składniki - wapń oraz fosfor są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek.

Radiesse™ dermal filier wprowadza się poniżej powierzchni skóry za pomocą cienkiej igły. Podczas zabiegu możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, zabieg zajmuje mniej niż godzinę.

Gdy cząsteczki CaHA znajdą się już w miejscu przeznaczenia w tkankach tworzą „rusztowanie" wspierające i stymulujące.
Ponieważ Radiesse™ dermal filier podlega degradacji biologicznej, z upływem czasu rozpada się i podlega w bezpieczny i naturalny sposób wchłonięciu przez organizm. Rezultaty utrzymują się przez długi okres, do 18 miesięcy lub dłużej, ale nie permanentnie.
Zwykle udaje się uzyskać oczekiwany rezultat już po jednej wizycie. By upewnić się, iż Twoja terapia przeprowadzona z zastosowaniem preparatu Radiesse™ dermal filier zapewni Ci oczekiwaną poprawę utrzymującą się przez długi okres, zwykle planuje się powtórną wizytę dwa lub trzy miesiące po pierwszym zabiegu. Podczas tej wizyty ocenia się wskazania do wykonania kolejnego zabiegu.

Najczęściej zadawane pytania

 

Czy konieczne będzie wykonanie testu alergicznego?

Radiesse™ dermal filier jest formułą w pełni biokompatybilną, wobec powyższego żadne testy alergiczne nie są konieczne przed zabiegiem.

 

Czy występują jakieś działania niepożądane?

Mogą pojawić się, reakcje związane z samą iniekcją, na przykład: obrzęk, ból, swędzenie, nieprawidłowa pigmentacja lub bolesność w miejscu wstrzyknięcia, zwykle utrzymujące się przez okres kilku godzin lub dni.

 

Co w przypadku, gdy przyjmuję lekarstwa?

W przypadku przyjmowania lekarstw, nawet gdy są one dostępne bez recepty, należy poinformować lekarza wykonującego zabieg. Mogą one bowiem mieć wpływ na przebieg leczenia.

 

Czy to boli?

Pacjenci reagują różnorodnie, warto zatem porozmawiać z lekarzem o zastosowaniu środków uśmierzających ból podczas wykonywania zabiegu.

 

Czy Radiesse™ dermal filier może być wstrzykiwany w obrębie wcześniej zastosowanych implantów?

Jeśli uprzednio stosowano u Ciebie inne wypełniacze lub gdy wprowadzono u Ciebie wypełniacze permanentne, prosimy poinformować o tym lekarza planującego zabieg i omówić z nim zaistniałą sytuację.

 

Czy Radiesse™ dermal filier jest wypełniaczem permanentnym?

Nie, nośnik żelowy ulega rozpuszczeniu w przeciągu kilku miesięcy, zaś strukturalne mikrogranulki rozpadają się podczas kolejnych miesięcy pod wpływem naturalnych procesów metabolicznych organizmu.

 

Czy Radiesse™ dermal filier przybierze twardą lub wyczuwalną formę?

Nie, Radiesse™ dermal filier pozostaje substancją miękką i podatną przybierając parametry charakterystyczne dla własnej tkanki organizmu.

 

Jak długo będzie się utrzymywać efekt Radiesse™ dermal filier?

Korekcja uzyskana z zastosowaniem Radiesse™ dermal filier powinna utrzymywać się przez okres ponad jednego roku, a w niektórych przypadkach do dwóch lat. Indywidualnie uzyskane wyniki mogą się różnić w zależności od wieku, typu skóry, stylu życia i aktywności mięśniowej. Okres utrzymywania się zależny jest również od obszaru zastosowania.

 

Czy Radiesse™ dermal filier został zarejestrowany przez odpowiednie urzędy?

Tak, Radiesse™ dermal filier został zarejestrowany do stosowania w Europie (uzyskał certyfikat CE) oraz w Stanach Zjednoczonych (FDA). Jest również zarejestrowany w Polsce w Urzędzie Rejestracji Leków i Wyrobów Medycznych.

 

Jak szybko mogę wrócić do moich codziennych obowiązków?

Większość pacjentów wraca do pracy bezpośrednio po zabiegu. Jeżeli wystąpił obrzęk lub zaczerwienienie, ustępują one w ciągu 24 godzin.

dobra kosmetyczka Chorzów

Ordon Beauty Center

Dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej Małgorzata Ordon

ul.Armii Krajowej 13/84
41-506 Chorzów

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek:10.00 - 18.00

Możliwe umówienie wizyt w innych godzinach, po wcześniejszym uzgodnieniu
telefonicznym.