Nadpotliwość

Metoda leczenia

Pocenie się jest to jeden z najbardziej istotnych mechanizmów utraty ciepła przez nasz organizm. W przypadku wydzielania nadmiernej ilości potu, niepotrzebnej do obniżenia temperatury ciała mamy do czynienia z nadpotliwością. Problemy z nadmierną potliwością ma około 1% populacji, najczęściej pojawiają się w II lub III dekadzie życia. Zazwyczaj dotyczą okolic pach, stóp, dłoni i czoła.

Przyczyną dolegliwości jest nadaktywność jednego z rodzajów gruczołów potowych. Najczęściej wywoływana jest przez:

  • ćwiczenia fizyczne
  • ciepło lub zimno
  • alkohol, kawa lub herbata, palenie
  • stres, lęk lub silne emocje
  • niektóre pory dnia

Leczenie nadpotliwości

Obecnie w leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej. Preparat blokuje przewodnictwo nerwowe do gruczołów wydzielania wewnętrznego co powoduje zatrzymanie produkowania przez nie potu. Efekty pojawiają się już po kilku dniach i utrzymują nawet do roku. Warto jednak wspomnieć, że odpowiedź na leczenie jest sprawą indywidualną. Kolejny zabieg można przeprowadzić średnio po 7-12 miesiącach.

W jaki sposób przeprowadza się leczenie nadpotliwości botoksem?

Botoks za pomocą bardzo cieniutkiej igiełki wprowadzany jest tuz pod skórę. Zazwyczaj jest to około 15 punktów oddalonych od siebie o około 1 cm. Czasami lekarz korzysta ze specjalnego barwnika (zmywalnego) dla uwidocznienia obszarów najbardziej dotkniętych nadpotliwościa. Skórę ostrzykiwaną zazwyczaj znieczula się tuż przed zabiegiem.

Przeciwwskazania

Typowe dla preparatów toksyny botulinowej.

 

dobra kosmetyczka Chorzów

Ordon Beauty Center

Dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej Małgorzata Ordon

ul.Armii Krajowej 13/84
41-506 Chorzów

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek:10.00 - 18.00

Możliwe umówienie wizyt w innych godzinach, po wcześniejszym uzgodnieniu
telefonicznym.