Mezoterapia

Mesolift - Wygładzanie i odmłodzenie skóry.

Starzenie się jest naturalnym procesem, jest prawem natury, ale przy dzisiejszym rozwoju medycyny estetycznej można starzeć się młodo i pięknie. Medycyna oferuje nam liczne metody usuwania bądź zatrzymywania oznak starzenia się. Gładka i jędrna skóra to atrybut każdego człowieka i należy go pielęgnować.

O zabiegu

Zabieg jest najnowszym osiągnięciem w zakresie mesoliftingu uzyskanym w oparciu o niestabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia nie zwierzęcego. Zabiegi mesoliftu są jedną z metod zapobiegania starzeniu się skóry. Techniki mesoliftu w połączeniu z rozwiązaniami uzyskanymi w oparciu o kwas hialuronowy mogą zrekompensować niską jakość lub utratę “naturalnego” kwasu hialuronowego. Badania wykazują, iż wielokrotne wstrzykiwanie preparatu w wierzchnią warstwę skóry właściwej, aktywnie i trwale uwadnia naskórek, zwalcza oznaki starzenia (tj: linie, załamania), zwiększa elastyczność skóry i chroni przed wolnymi rodnikami.

Protokół terapii jest uzależniony od wieku, stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Może być koniecznych kilka sesji, aby uzyskać zamierzony rezultat. Pomiędzy sesjami zalecana jest przerwa trwająca ok. 2 tygodnie.

Mesolift polecany jest szczególnie osobom:

 • palącym papierosy
 • ze zmęczoną skórą
 • po złuszczaniu naskórka (dermabrazja, peelingi)
 • narażonym na działanie słońca lub mrozu przez dłuższe okresy
 • po porodzie
 • profilaktycznie dla każdego!

Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku. Zabiegi może wykonywać wyłącznie lekarz.

Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie należy zażywać aspiryny, ani produktów pochodnych, przeciwzapalnych, leków przeciwzakrzepowych, ani dużych ilości witaminy C na trzy dni przed sesją zastrzyków. Skóra musi być pozbawiona makijażu bezpośrednio przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Zastrzyki są stosunkowo bezbolesne. Jednakże lekarz może zaproponować nałożenie kremu znieczulającego na obszar(y) poddane zabiegowi, około 10-20 min przed sesją. Zabiegi mesoliftu przeważnie wykonywane są na obszary takie jak: twarz, szyja, dekolt, rzadziej wierzchnia część dłoni. Ostatnio coraz bardziej popularne jest ostrzykiwanie skóry łokci i kolan. Preparat wstrzykuje się w połączenie skórno-naskórkowe lub w powierzchowną warstwę skóry właściwej, techniką płytkich nakłuć seryjnych na głębokość 1 lub 2 mm co ok. 0,5 cm. Po zabiegu lekarz może wmasować krem z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być trochę zaczerwieniona. Mogą też wystąpić drobne krwiaczki. W zależności od zastosowanej techniki oraz rodzaju skóry, mogą być widoczne małe grudki przez 2-3 dni po sesji. Dlatego należy poinformować lekarza o planach towarzyskich lub zawodowych, aby można było wybrać odpowiedni termin sesji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne i sauna).

Przeciwwskazania

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią
 • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka...)
 • skłonności do nadmiernego powiększania się blizn
 • choroby układu immunologicznego
 • choroby wywołane przez paciorkowce
 • immunoterapia
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • Preparaty : Surgilift , Stylage Hydro, R-Fine, StrechCare, Jallupro , Princess Rich

 

dobra kosmetyczka Chorzów

Ordon Beauty Center

Dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej Małgorzata Ordon

ul.Armii Krajowej 13/84
41-506 Chorzów

Godziny otwarcia

Poniedziałek - piątek:10.00 - 18.00

Możliwe umówienie wizyt w innych godzinach, po wcześniejszym uzgodnieniu
telefonicznym.