Biucia: Pani Doktor, medycyna estetyczna to się często kojarzy z bardzo radykalnymi zabiegami. Jak ja słyszałam kiedyś „medycyna estetyczna” to oczami wyobraźni od razu widziałam skalpel dobierający się do mojej twarzy. A jak mi Pani Doktor powiedziała, że jest cały wachlarz innych zabiegów, to uwierzyć nie mogłam. No chociażby te peelingi! 
 

Dr Małgorzata Ordon: To prawda. Medycyna estetyczna ma do dyspozycji doskonałą broń do walki z przebarwieniami, trądzikiem, zmarszczkami, bliznami, rozstępami i wszystkimi innymi niedoskonałościami, wobec których codzienne zabiegi okazują się być bezradne. Często latami stosujemy różnego rodzaju lekarstwa, maści, kosmetyki, których efekty są znikome. Przełomem w walce z wieloma problemami skóry mogą być właśnie peelingi. A to dlatego, że dzięki swojej budowie chemicznej w sposób kontrolowany złuszczają naskórek, ale 
i głębsze warstwy skóry - co jest tutaj kluczowe. Większość tych preparatów stymuluje głęboką odnowę komórkową, przyspieszając produkcję nowego kolagenu oraz elastyny. Po tych zabiegach skóra jest po prostu jak nowa.

Biucia: Jakbym tak sobie jeszcze jakiś peeling strzeliła przed wjazdem na urlop?
Dr Małgorzata Ordon: Powiedziałabym, że w przypadku większości peelingów teraz jest na to tzw. "ostatni dzwonek". Im mniejsze natężenie światła, tym lepiej, unikamy wtedy ryzyka fotouczuleń, a dodatkowo przygotowujemy swoją skórę na lato. Mamy jednak i takie zabiegi, jak np. INNO-EXFO Lightening. To skuteczna terapia rozjaśniająca, przywracająca jednocześnie równowagę skórze mieszanej i tłustej. Może być stosowana również w okresie letnim.

Biucia: No ja tu widzę w tej ofercie, że peelingów to Pani Doktor ma do wyboru, do koloru.
Dr Małgorzata Ordon: W naszym gabinecie Pacjenci znajdą całe spektrum zabiegów złuszczających, począwszy od delikatnego (choć bardzo skutecznego) glikopeelu, poprzez kwas migdałowy, salicylowy, aż do głęboko złuszczającego kwasu trójchlorooctowego (TCA). Często stosowane są kombinacje tych substancji celem optymalizacji działania (Agera, Idenov, Enerpeel, Yellow Peel itp.).
Biucia: Jakie mają działanie? Bom ciągle niezdecydowana, na co się umówić najlepiej?
Dr Małgorzata Ordon: To oczywiście zależy od rodzaju skóry i skali problemu, z jakim przyszliśmy do gabinetu. Weźmy chociażby wiotczejącą z wiekiem skórę pod oczami. Wielu z nas spędza ona sen z powiek, a wcale nie musi tak być. Są bowiem intensywnie regenerujące peelingi pod oczy, które znacznie poprawiają jej jędrność 
i elastyczność, działając tym samym przeciwstarzeniowo. To zesztą nie dotyczy tylko skóry pod oczami. Wspomniany już INNO-EXFO Lightening ma w swoim składzie aktywne składniki przeciwstarzeniowe. Podobnie INNO-EXFO Skin Recovery - zabieg, który działa silnie regenerująco i odbudowująco na włókna kolagenowe i elastynowe, dzięki czemu następuje znaczna poprawa sprężystości i napięcia skóry. 

Biucia: Słyszałam, że trądzik to dla peelingów też pryszcz! 
Dr Małgorzata Ordon:
 Obserwuję bardzo dobre efekty tego rodzaju zabiegów u moich Pacjentów, a trzeba pamiętać, że problemy trądzikowe dotykają osoby w różnym wieku, to nie tylko koszmar nastolatków. Peelingi regulują wydzielanie sebum, przywracają równowagę skórze mieszanej i tłustej. Zmniejszają pory i w widoczny sposób poprawiają strukturę, koloryt i ogólną kondycję skóry trądzikowej. 

Biucia: A jak mi piegi wyskoczą po opalaniu, to też mogę przyjść? 
Dr Małgorzata Ordon:
 Przebarwienia o temat, który niedługo istotnie będzie bardzo na czasie. Niejednej z nas po wspaniałych wakacjach prócz słonecznej opalenizny pozostają na ciele niechciane pamiątki: przebarwienia właśnie. Zazwyczaj są efektem współgrania kilku czynników z których najistotniejszym elementem jest nadmierna ekspozycja na słońce. Peelingi w zależności od stężenia, pozwalają całkowicie pozbyć się zmian bądź znacznie je rozjaśnić. Ale przebarwienia to nie tylko ekspozycja na słońce, są przecież zmiany starcze, pozapalne, piegi. Nasze zabiegi normalizując proces wydzielania melaniny nie tylko likwidują przebarwienia już  istniejące, ale i zapobiegają powstawaniu nowych. Szczególnie skuteczny w usuwaniu przebarwień opornych na inne preparaty jest Dermamelan. To peeling bardzo skuteczny w terapii przebarwień hormonalnych, zwłaszcza typu melasma. Bardzo wyraźnie rozjaśnia małe i specyficzne plamy - piegi, przebarwienia posłoneczne i pozapalne. Co ważne, jest bezpiecznym, odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry i może być wykonywany o każdej porze roku. Stan skóry poprawia się już w tydzień po rozpoczęciu kuracji. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o ok 95%.

Biucia: A jak do tego dodać jeszcze blizny, rozstępy... To nawet mi się hasło reklamowe wymyśliło: Peelingi medyczne - lek na całe zło. Jakby Pani Doktor potrzebowała copywriterki to ja chętnie. W barterze. Tu peeling, tam hasełko... 
Dr Małgorzata Ordon:
 Peelingi na pewno w stosunkowo szybki, bezbolesny i bezpieczny sposób rozprawiają się z wieloma problemami estetycznymi. Zachęcam naszych Czytelników i Ciebie też, Biuciu, do przekonania się... na własnej skórze.