Nie oszukujmy się, Nigellą Lawson to ja nie jestem. Bywają kobiety, które z lekką krągłością tu czy tam wyglądają uroczo, seksi nawet, jak wspomniana kulinarna bogini, która zresztą w swoich przepisach nigdy nie stroniła od cukru i tłuszczu. Nie wiem, dlaczego tak jest, ale to, co dobre, z reguły jest niezdrowe, też to zauważyliście? Ja na przykład uwielbiam pizzę, im więcej sera, tym lepiej, a z szynką parmeńską to już w ogóle. KIedy mam chandrę, w takie dni pochmurne, jak dziś, jestem w stanie zjeść bez mrugnięcia okiem całe pudełko czekoladek. Mielonych na obiedzie u Mamuni też nie odmówię, toż to smak dzieciństwa jest! Pewnie to znacie - przychodzi wiosna, a za nią lato, zrzucamy płaszcze i swetry, zakładamy dopasowany t-shirt i... wpadamy 
w panikę. Bo opona jaka jest, każdy widzi. I coś w tym musi być, że z wiekiem metabolizm zwalnia, mam wrażenie, że z roku na rok trudniej się jej pozbyć, a łatwiej się zapuścić. Wiedziałyście, że cellulit wcale nie ogranicza się tylko do ud? Że można mieć cellulitowe przedramiona? Że na pierwszy rzut oka szczupłe kobiety też mają ten problem? Która łączy się ze mną w bólu?

Nie wiem, ile bym tak jeszcze siedziała i narzekała, miotając się w rozpaczy co rano przed szafą, że oto nie mogę się wcisnąć w żadną spódnicę i w żadne spodnie, a biust mi się wylewa ze wszystkich staników 
i biznesowych koszul. No to jeszcze jeden cukiereczek na pocieszenie, jeszcze jeden pączuś, oooostatni, naprawdę ostatni! Odchudzam się od jutra. Jutro zmienię dietę. Jutro, jutro, jutro...
Nie! Nie jutro. Najpierw dietetyczne wtorki, a potem efekty metamorfoz, które pokazałam Wam na blogu ostatnio, uświadomiły mi, że teraz albo nigdy. Że jeżeli nie zacznę już, natychmiast, nie zrobię tego wcale. Bo ciągle coś, a to urodziny w pracy, a to rodzinne spotkanie, a to truskawki takie ładne, trzeba by ciasto upiec, no jak to - nie zjeść ciacha z truskawkami i bitą śmietaną o tej porze? No jak to, odmówić, kiedy częstują? 
Zawsze ktoś będzie miał urodziny, zawsze będą jakieś przyjęcia, zawsze przed okresem będę miała ochotę na słodkie i zawsze przechodzić będę koło pobliskiej lodziarni. To się nie zmieni, ale może zmienię się ja. Może wezmę to wszystko w nawias i nauczę się, że można jeść równie dobrze, ale inaczej. Zdrowiej. Lżej. Tak, jak w każdy dietetyczny wtorek podpowiada na facebookowym profilu Ordon Beauty Center Olivia Płaczek z Fit Clinic Dietetyk. 

Nie jestem zwolenniczką żadnych specjalnych diet. Raczej takiego komponowania posiłków, które dostarczy wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, a nie narobi szkód w wyglądzie. Jeżeli wydaje Wam się, że wcale jakoś specjalnie nie grzeszycie kulinarnie, a mimo to - tyjecie, wiecie, co może być przyczyną? Nieregularne jedzenie. To, że rano wybiegamy z domu bez śniadania, przypominamy sobie o nim koło 11.00 w pracy, przegryzamy byle co i byle jak, a na następny posiłek znajdujemy czas o 18.00, kiedy wracamy do domu. Najadamy się za cały dzień, a potem jeszcze podjadamy, siedząc do późna. A gdybyśmy zadbali o pięć posiłków dziennie, w odstępach na przykład trzygodzinnych, nasz organizm nie musiałby magazynować tłuszczu, nie byłoby niedoborów cukru i zaburzeń w funkcjonowaniu trzustki. Ale się powymądrzałam, jak rasowy ekspert. Poczytało się trochę, porozmawiało, popytało o źródła. Jak ja się do czegoś zabieram, to już nie może być na pół gwizdka, o nie! Założyłam nawet zeszyt, w którym zapisałam obwód w talii, w biodrach, nawet obwód tych nieszczęsnych cellulitowych przedramion. Następny pomiar zrobię za miesiąc. Chciałabym, żebyście mi w tych zmaganiach towarzyszyli, może ktoś z Was dołączy do mnie i wzajemnie będziemy się motywować? Nic tak nie działa mobilizująco, jak zobaczenie wyraźnie efektów. Zosia i Marcin, finaliści metamorfoz, są tego najlepszym przykładem. 

No to co, zaczynamy? Na dobry początek ciepła woda z sokiem z połowy cytryny co rano, na czczo. To taki paradoks, bo kwaśna cytryna idealnie odkwasza organizm i pomaga pozbyć się toksyn, nagromadzonych m.in. na skutek niezdrowego jedzenia. Spróbujmy razem, małymi kroczkami, niech to będzie najpierw ten cytrynowy poranek. 

A ponieważ tak samo, jak w dietę, wierzę w medycynę estetyczną, równolegle z opisem moich nowych żywieniowych nawyków, pokazywać Wam będę, jak rewolucyjne efekty w wyszczuplaniu przynoszą zabiegi karboksyterapii i endermologii. Jak się brać za siebie to na poważnie!