Medycyna estetyczna i kosmetologia są jak wielki worek z prezentami, z którego można czerpać do woli, z pewnością, że wpiszemy się w potrzeby obdarowanego. Dzisiejszy post chciałabym poświęcić prezentom dla mężczyzn,  którzy, wbrew temu, co się powszechnie uważa, wcale nie mają mniej problematycznej skóry niż kobiety. Zapewniam Was, że potrzebuje ona bardzo czułego traktowania, a upominek w postaci zabiegu będzie pięknym wyrazem tej czułości. Oto moje prezentowe typy:

1. Peelingi chemiczne - dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry, wygładzające odmładzacze, jak lubię je nazywać. Czasami naprawdę nie potrzeba niczego więcej, żeby zauważyć dużą zmianę w kondycji skóry - na plus. W pakiecie zachwyty nad odmłodzonym panem, a który mężczyzna nie lubi być mile połechtany? 

2. Laser - nie, nie miecz świetlny, choć premiera nowej części Gwiezdnych Wojen już w tym tygodniu, a niejeden facet pobawiłby się zapewne laserowym mieczem świetlnym. Proponowana przeze mnie broń służy do walki z oznakami starzenia, z bliznami potrądzikowymi i innymi niedoskonałościami. I powiem Wam, że zawsze trafia w punkt. 

3. Mezoterapia - nawodnienie i stymulacja odwodnionej, szarej, zmęczonej pracą albo niekoniecznie bardzo zdrowym trybem życia, skóry. Dzięki temu zabiegowi Twój Mężczyzna będzie uosobieniem powiedzenia o tym, że facet, jak wino, im starszy, tym lepszy.

4. Toksyna botulinowa - kurze łapki, bruzdy na czole, kto by się tym przejmował, skoro jest botoks? Dawkowany z umiarem, przynosi rewelacyjne efekty, także w przypadku panów. Sami mogą zdecydować, które zmarszczki dodają im charakteru i męskości, a które - niekoniecznie. A jeśli cierpią na uciążliwą nadpotliwość, ozłocą Was za prezent, który pozwoli im się pozbyć jej raz na zawsze.

5. Kwas hialuronowy - Jednych wkurzają bruzdy na czole, innych te nosowo-wargowe, słowo "bruzda" brzmi zresztą tak nieładnie, że po prostu trzeba je potraktować kwasem hialuronowym i... puścić w niepamięć. 

6. Karboksyterapia - Większość kobiet, które zapytałam, na co najpierw zwracają uwagę u mężczyzn, powiedziała o oczach. Wiele z nas poleciało właśnie na magnetyczne spojrzenie swojego wybranka. Żeby tej cudnej mocy nie straciło, warto rozprawić się z cieniami, obrzękami i zmarszczkami i obudzić ten dobrze znany blask. 

7. Lipoliza - Nadmiar tkanki tłuszczowej, tu i tam, nikomu nie dodaje seksapilu. Kto by nie chciał wyglądać, jak na zdjęciach z młodości, kiedy podwójne podbródki i opony na brzuchu wydawały się jakąś abstrakcją? Podarujcie ten zabieg bliskim, a potem niech zrobią sobie uśmiechnięte selfie, na miarę tamtych młodych zdjęć. 

8. A może pełna kosmetyka? - Bo przecież lubisz wypielęgnowane dłonie i stopy, lubisz po prostu - kiedy On jest zadbany. Może Mu to ułatwisz przy okazji tegorocznej Gwiazdki? Nasz worek z prezentami nie ma dna...