430 sztuk okularów. Kalejdoskop wzorów, kolorów, kształtów i rozmiarów, plusów
i minusów. Każda para wypolerowana na błysk, zapakowana w osobną torebkę przez samą Panią Doktor - nie zdążyłam nawet zaoferować swojej pomocy w pakowaniu, a przesyłka była już gotowa do drogi. 430 dobrych gestów i myśli o innych. 

W styczniu ogłosiłam na blogu, że włączamy się do akcji: "Okulary dla Afryki", którą wspólnie z Fundacją DZIECI AFRYKI regularnie organizuje Klinika OKULUS i dr Iwona Filipiecka - wspaniała sprawczyni całego zamieszania. To właśnie Pani Doktor rozpoczęła badania oczu wśród afrykańskich dzieci, które nie tylko nie mają dostępu do lekarzy okulistów, badań
i leków, ale przede wszystkim do okularów korekcyjnych. Prowadzone z myślą o nich zbiórki używanych okularów mają im pomóc normalnie żyć, uczyć się, widzieć piękno otaczającego ich świata. Podczas pierwszej zbiórki w 2013 roku aż 1580 par okularów przekazano biednym mieszkańcom Kamerunu, Ghany, Burundii i Ruandy; w 2014 - już 6 000 sztuk pojechało do Kamerunu, Namibii, Ugandy, Etopii, Ghany i Mauretanii.

Przez 10 miesięcy zbieraliśmy w naszym Centrum używane okulary, które w dalekiej Afryce dostaną nowe życie, tak, jak osoby, do których trafią. Pacjenci Ordon Beauty Center, Przyjaciele, Znajomi odpowiedzieli na ten apel z zapałem, który przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W prowadzenie zbiórki zaangażowali się, obok nas, zaprzyjaźnieni fryzjerzy
z Szabelka Natural Cut Team; Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ks. Franciszka Blachnickiego
w Tarnowskich Górach oraz salony optyczne Optic Fit i Optyk Strózik. Razem zrobiliśmy naprawdę wielką rzecz. 

A przecież to dopiero początek... Kto wie, co w przyszłości wyniknie z tego, że gdzieś
w Ugandzie czy Kamerunie ktoś założy podarowane przez nas okulary, roześmieje się takim uśmiechem dookoła głowy i pomyśli: "Teraz mogę wszystko!"

Dziękujemy i posyłamy dobro dalej, w śwat.